vk facebook twitter YouTube instagram odnoklassniki telegram

Results

 

Group stage

 

 

Group А G W D D G P
 
Hungary 3 2 1 0 6 – 2 7
Slovenia 3 1 1 1 4 – 4 4
Serbia 3 1 1 1 4 – 3 4
Kyrgyzstan 3 0 1 2 3 – 8 1

 

 

June 8 Slovenia 1:1 Kyrgyzstan
  Serbia 0:0 Hungary
June 10 Slovenia 0:2 Hungary
  Serbia 3:0
tech.
Kyrgyzstan
June 12 Hungary 4:2 Kyrgyzstan
  Serbia 1:3 Slovenia

 

 


 

 

Group B G W D D G P
 
Russia 3 3 0 0 8 – 3 9
Peru 3 2 0 1 2 – 2 6
Israel 3 0 1 1 2 – 4 1
Korea 3 0 1 2 1 – 4 1

 

 

 

June 8 Russia 2:0 Peru
  Israel 0:0 Korea
June 10 Peru 1:0 Israel
  Russia 3:1 Korea
June 12 Russia 3:2 Israel
  Korea 0:1 Peru

 

 


 

 

Group C G W D D G P
 
Argentina* 3 2 0 1 5 – 2 6
Paraguay* 3 2 0 1 5 – 2 6
Belarus 3 2 0 1 4 – 3 6
Turkey 3 0 0 3 4 – 11 0

 

*as a result of the draw

 

 

June 9 Belarus 0:1 Paraguay
  Argentina 4:1 Turkey
June 11 Turkey 2:3 Belarus
  Argentina 1:0 Paraguay
June 13 Paraguay 4:1 Turkey
  Argentina 0:1 Belarus

 

 


 

 

Group D G W D D G P
 
Iran 3 2 1 0 6 – 1 7
Netherlands 3 2 1 0 5 – 2 7
United Kingdom 3 1 0 2 4 – 5 3
Germany Inter 3 0 0 3 0 – 7 0

 

 

June 9 Germany Inter 0:2 Iran
  United Kingdom 1:2 Netherlands
June 11 United Kingdom 0:3 Iran
  Germany Inter 0:2 Netherlands
June 13 Netherlands 1:1 Iran
  Germany Inter 0:3 United Kingdom

 

 


 

 

After group stage’s ending the draw of the semi-finals pairs in new groups “Absolute Stars”, “Super Stars”, “All Stars”, “Stars forever” will be organized. Teams will play for places from 1 to 4.

 

 

Playoff

 

 

Stars forever → 13–16 places

 

  Semifinals
June 14 Germany Inter 3:4 Kyrgyzstan
June 14 Turkey 3:2 Korea
  Match for third place
June 16 Germany Inter 2:1 Korea
  Final
June 16 Kyrgyzstan 1:2 Turkey

 

 

All Stars → 9–12 places

 

  Semifinals
June 15 United Kingdom

+/-

Israel
June 15 Belarus 3:1 Serbia
  Match for third place
June 16 Israel 5:1 Serbia
  Final
June 16

 United Kingdom

4:3 Belarus

 

 

Super Stars → 5–8 places

 

  Semifinals
June 15 Netherlands 2:3
2:4 P
Paraguay
June 15 Slovenia 0:3 Peru
  Match for third place
June 16 Netherlands 4:3 Slovenia
  Final
June 16 Paraguay 0:7 Peru

 

 

 Absolute Stars → 1–4 places 

 

   Semifinals 
June 14 Hungary 2:3 Argentina
June 14 Russia 2:1 Iran
   Match for third place 
June 16 Hungary 2:1 Iran
   Final 
June 16 Russia 1:1
5:3 P
Argentina

 

 


 

 

Final position of teams

 

 

1 Russia
2 Argentina
3 Hungary
 
4 Iran
5 Peru
6 Paraguay
7 Netherlands
8 Slovenia
9 United Kingdom
10 Belarus
11 Israel
12 Serbia
13 Turkey
14 Kyrgyzstan
15 Germany Inter
16 Korea

 

This website is made by MITLABS © 2019.